
Зробити замовлення — дзвоніть цілодобово. Проконсультуватись – дзвоніть з 8:00 до 22:00.
Приїжджаємо до замовника додому або в зручне для замовника місце та час.
Священик
Залежно від віри, яку Ви сповідуєте, ми можемо замовити Вам Священнослужителя.
Священик може проводити різні служби, молитви, які по-християнському обряду повинні дотримуватись мирян.
* Чин – читається в день упокою покійного біля тіла, для полегшення примирення душі з Богом. Читання займає близько 30 хвилин. Але є різні обставини, коли тіло перебуває в морзі, то священик, як виняток, може читати у себе в храмі.
** Читання Псалтиря за упокій – проводиться в день упокою покійного або наступного дня, але до похорону біля тіла. Займає 6 годин. За різних обставин, (тіло в морзі), священик чи навчена людина з благословення священика читає Псалтирі. Крім того, Псалтиря можна замовити на цілий рік.
*** Записка про упокій. Перше ім’я новопредставленого, а далі перерахування імен усіх раніше померлих, кого пам’ятаєте, знаєте і хочете помолитися. Записка читається священиком під час відспівування.
****Відспівування – служба, яка проводиться у день похорону чи кремації.
****Панахіда- служить на 9 і 40 день. Якщо Вам зручно, і є бажання або ніколи піти до церкви, Ви можете приготувати все для панахиди, замовити і віддати в день похорону або кремації священикові.
***** Сорокоуст, де літія про упокій служить 40 днів.
******Акафіст про померлого
Замовна літургія про упокій може служити у всі дні поминання померлих, а також у день смерті померлого.
До вашої уваги, ритуальне агентство «Ластівки» надає інформацію від священика, який працюватиме з Вами.
Ангела охоронця, дорогі брати та сестри!
”Пам’ять смертна породжує молитву, сльози, каяття перед Богом”, — так навчають святі отці.
На кожного з нас чекає неминуча доля, а саме: душа залишить тіло і дасть перед Богом відповідь за те, як вона прожила своє життя, будучи в тілі, а отже, тимчасово перебуваючи на землі. На превеликий жаль, ми не пам’ятаємо про це і коли настає цей момент, часто не готові дати щиру і пряму відповідь перед Богом.
Весь чин молитовних прохань, що вимовляються при відспівуванні, полягає у проханні до Бога про прощення гріхів душі людини, яка перейшла в інший світ, нам недоступний. Ми називаємо наших покійних покійними, бо в певний час вони повстануть із труни. Хрест на могилі ставлять біля ніг покійного так, щоб розп’яття було звернене до обличчя покійного.
Померла близька нам людина. У всьому, що ми робимо для нього, нами рухає любов, любов до його душі. Саме її ми любимо, про неї сумуємо. Душа нам не належить, вона є подихом Божим, і повертається до Нього, бо вона є частиною Його.
Пам’ятаючи про це, Церква намагається полегшити страждання, приміряти душу з Творцем і перше, що вимовляється у православних храмах — це чин відлучення душі від тіла, з наступним читанням заупокійної псалтирі**.
Під час відспівування, священиком також вимовляються молитовні прохання про заспокоєння (заспокоєння, примирення) душі з Богом. Читається Євангеліє, дозвільна молитва. Закінчується відспівування молитовним проханням, яке носить назву літію, на якій, окрім душі покійного, згадуються душі всіх рідних перед століттям померлих (записка про упокій***).
Ось тіло покійного віддано землі і, здавалося б, усе скінчено, але це не зовсім так. Навіть за всієї правильної послідовності наших дій ми, не знаємо, чи з’єдналася душа з Богом, чи попрощалися їй її гріхи. Церква вчить, що Отець, який любить нас, не відразу виносить вирок, а дає душі можливість осмислити свою подальшу долю. З третього дня до дев’ятого душа перебуває в раю, потім вирушає в пекло і на сороковий день отримує вирок. Він не є остаточним, і ми, маючи віру в милосердя Боже, продовжуємо молитися і, подібно до Нього приносити справи віри, справи гідні покаяння****.
У ці дні важливо молитися за душу людини, як удома, так і в церкві, замовивши молитовне поминання, яке називається сорокоуст*****. Так само творити милостиню до своїх ближніх, тих, хто потребує допомоги. Надалі рекомендується читання за упокій душі рік або до кінця часів, душа буде поминатися, поки служить служба в храмах.
Так само подають записки на літургію, де, виймають частинку з просфори і по завершенні служби опускають у чашу зі Святими дарами.
В окремих випадках замовляють у церкві читання акафіста про померлого. Також і родичам покійного після поховання бажано примиритися з Богом, приступивши до таїнства покаяння і причастя. Освятити будинок чи квартиру, де мешкав покійний.
* чин відлучення душі від тіла служить біля покійного в день його смерті. Також, виходячи з обставин, що склалися, можна служити і окремо в інший день.
** читається, спеціально навченою людиною з благословення священика.
*** пишуть записку про упокій за прийнятим чином.
**** на 9 та 40 день служить панахида.
***** щодня протягом сорока днів служить літія про упокій.
****** замовна літургія про померлого.
ДЛЯ ВАС ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ